ZAKOPANE WYCIECZKI JEDNODNIOWE

autokarowe wycieczki jednodniowe z Zakopanego

WIELICZKA - wycieczka z Zakopanego do zabytkowej Kopalni Soli

Wieliczka to niewielkie miasto na południu Polski w pobliżu Krakowa, znane głównie z zabytkowej Kopalni Soli, która jest niewątpliwie ogromną atrakcją zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Jest jedynym na świecie czynnym bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej obiektem górniczym. Jej oryginalne wyrobiska - chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach, sięgających do głębokości ponad 300 metrów. Podczas wycieczki trasą turystyczną z przewodnikiem można podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych, które dają wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołem, ich pracy, pasjach, wierzeniach. Udostępniony odcinek do zwiedzania to 3,5 km trasa na głębokości od 64 do 135m. Po zwiedzaniu odpocząć można w jedynym w swoim rodzaju kompleksie komór 125 m pod ziemią, gdzie znajdują się sklepy z pamiątkami, restauracja, poczta.

Pobyt w Kopalni jest szczególnie korzystny dla osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych oraz z alergią.

Warto zaznaczyć, że w dniu 8 września 1978 roku Kopalnia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, dołączyła do pierwszych 12 obiektów na całym świecie

Dzień: niedziela

Wyjazd: 9.30 Powrót: ok. 19.00

CENA: Dorośli:75 zł/ Studenci do 26 lat i młodzież: 70 zł/ Dzieci 4-10 lat: 65zł/ Dzieci do 4 lat: 40zł

*10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji.

Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika po kopalni.

Dodatkowo płatne: bilet wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce: czerwiec i wrzesień: 64zł- dorośli/ 46zł- młodzież szkolna, studenci do 26 lat, emeryci, renciści, GRATIS- dzieci do 4 lat; lipiec-sierpień: 69zł- dorośli/ 51zł- młodzież szkolna, studenci do 26 lat, emeryci, renciści, GRATIS- dzieci do 4 lat.

Opcjonalnie płatne: Foto/Video 10zł w Wieliczce; kanapka 6zł.

Organizator nie odpowiada za zmianę ceny wstępu w trakcie sezonu.

Polecamy zabrać wygodne obuwie i okrycie wierzchnie z długim rękawem.

domki w górach