Tatry Wysokie

TATRY WYSOKIE - interesująca wycieczka w Tatry Słowackie, dla każdego

Tatry Wysokie to najwyższa część Tatr o charakterze alpejskim. Zwiedzanie rozpoczynamy od Jaskini Bielskiej położonej na północnym stoku Kobylego Wierchu nad Tatrzańską Kotliną. Jest to jedyna udostępniona do zwiedzania jaskinia w Tatrach Wysokich. Jest ona trzecią pod względem wielkości jaskinią na Słowacji i równocześnie największą jaskinią w Tatrach. Jaskinia Bielska słynie z pięknych nacieków i malowniczych jeziorek. Zwiedzenie trwa około 75 minut, do pokonania jest trasa około 1 km. Panuje tam stała temperatura od 5 do 6,3 stopnia.

Z Jaskini Bielskiej zabierzemy Państwa do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Tatrach Wysokich - Szczyrbskiego Jeziora.Podczas spaceru wokół jeziora będzie można podziwiać urzekającą panoramę Kotliny Liptowskiej i Popradzkiej oraz Niżnych Tatr. Osada jest położona na wysokości 1315-1385 m n.p.m., ma status uzdrowiska klimatycznego i jest jednocześnie znanym ośrodkiem sportów zimowych.

Kolejnym punktem naszej wycieczki jest Stary Smokowiec - urokliwy zabytkowy kurort z XIX wieku, stanowiący centralny punkt Tatr Wysokich. Wyjedziemy kolejką linowo - terenową na Hrebienok 1285 m n.p.m., aby, jeśli warunki pogodowe pozwolą, przespacerować się nad Wodospady Zimnej Wody.


Tatry Wysokie - galeria
DZIEŃ: środa, sobota


WYJAZD: 8.30  POWRÓT: 19.30


CENA:

Normalny: 105 zł

Ulgowy: 95 zł

GRATIS: dzieci do 6 roku życia*Normalny: dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują inne zniżki.

*Ulgowy: studenci do 26 lat, młodzież, dzieci od 6 lat, senior 65+, Karta Dużej Rodziny, niepełnosprawni.

Cena zawiera: przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji), opiekę pilota-przewodnika, przewodnika po jaskini, ubezpieczenie KL i NNW.

Dodatkowo płatne
Jaskinia Bielska: 10€ dorośli/ 9€ uczniowie, studenci, seniorzy 60+/ 5€ dzieci 6-15 lat, niepełnosprawni powyżej 15 lat/  GRATIS dzieci do 6 lat.
Bilet na kolejkę – Hrebienok (góra-dół): 12€ dorośli/ 10€ seniorzy, młodzież 12-18 lat, studenci (posiadacze kart ISIC,ITIC, EURO26, GO26), niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 9€ dzieci 6-12 lat /GRATIS dzieci do 6 lat.

Opcjonalnie płatne: Foto/Video10€ w Jaskini; kanapka 10 zł.

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.UWAGA:

Warunki przekroczenia granicy będą zależne od zasad panujących w danym kraju na dzień realizacji wycieczki.

Przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego: paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych program wycieczki może ulec zmianie.

Rezerwuj teraz


domki w górach