ZAKOPANE WYCIECZKI JEDNODNIOWE

autokarowe wycieczki jednodniowe z Zakopanego

TATRY WYSOKIE - interesująca wycieczka w Tatry Słowackie, dla każdego

Tatry od strony północnej wyglądają naprawdę imponująco... Tatry Wysokie to najwyższa część Tatr o charakterze alpejskim, rozciągająca się pomiędzy Tatrami Zachodnimi od strony zachodniej oraz Tatrami Bielskimi od strony północno wschodniej. Zwiedzanie rozpoczynamy od Jaskini Bielskiej położonej na północnym stoku Kobylego Wierchu nad Tatrzańską Kotliną. Jest to jedyna udostępniona do zwiedzania jaskinia w Tatrach Wysokich, pod względem wielkości jest 3 jaskinią na Słowacji, a największą w Tatrach. Jaskinia Bielska słynie z pięknych nacieków i malowniczych jeziorek. Zwiedzenie trwa około 75 minut, do pokonania jest trasa około 1 km. Panuje tam stała temperatura od 5 do 6,3 stopnia.

Z Jaskini Bielskiej zabierzemy Państwa do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Tatrach Wysokich - Szczyrbskiego Jeziora, otoczonego lasem świerkowym, zniszczonym bardzo przez huraganowy wiatr w 2004r. Podczas spaceru wokół będzie można podziwiać urzekającą panoramę Kotliny Liptowskiej i Popradzkiej oraz Niżnych Tatr. Osada jest położona na wysokości1315-1385 m n.p.m., ma status uzdrowiska klimatycznego i jest jednocześnie znanym ośrodkiem sportów zimowych.

Kolejnym punktem naszej wycieczki jest Stary Smokowiec - urokliwy zabytkowy i kurort z XIX wieku stanowiący centralny punkt Tatr Wysokich. Wyjedziemy kolejką linowo - terenową na Hrebienok 1285 m n.p.m., aby jeśli warunki pogodowe pozwolą przespacerować się nad Wodospady Zimnej Wody.

Dzień: środa, sobota

Wyjazd: 8.30  Powrót:19.30

Cena: Dorośli 80zł/ Student do 26 lat, młodzież 75zł/ Dziecko 3-10 lat 60zł/ Dzieci do 3 lat 40zł

*10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji.

Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW.

Dodatkowo płatne Jaskinia Bielska: dorośli 8€/ uczniowie, studenci, osoby powyżej 60 lat 7€/ dzieci 6-15 lat, niepełnosprawni 4€/ dzieci do 6 lat GRATIS. Bilet na kolejkę – Hrebienok (góra- dół): dorośli 11€/senior, młodzież 12-18, studenci (posiadacze kart ISIC,ITIC, EURO26, GO26), niepełnosprawni i ich opiekunowie 9€/ dzieci 6-12 lat 8€/ dzieci do 6 lat GRATIS.

Opcjonalnie płatne: Foto/Video10€ w Jaskini; kanapka 6zł.

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

UWAGA: W przypadku wycieczek zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego: paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna nIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych program wycieczki może ulec zmianie.

domki w górach