ZAKOPANE WYCIECZKI JEDNODNIOWE

autokarowe wycieczki jednodniowe z Zakopanego
Spływ Przełomem Dunajca

SPŁYW DUNAJCEM - obowiązkowa wycieczka podczas pobytu na Podhalu
Spływ możliwy na tratwach lub pontonach

Wycieczka na spływ przełomem Dunajca połączona ze zwiedzaniem najbardziej urokliwych zakątków polskiego Spisza. Wśród miejsc odwiedzanych znajduje się XIV wieczny zamek w Niedzicy, skrywający liczne tajemnice i legendy, majestatycznie królując nad okolicznymi wioskami i Jeziorem Czorsztyńskim. Krótki spacer po koronie sztucznej zapory na Dunajcu pozwoli zobaczyć ogrom pracy, jaka została włożona, aby stworzyć zabezpieczenie dla całej Polski przed jednym z największych żywiołów, jakim jest woda.

Z Niedzicy udadzą się Państwo do pobliskich Sromowiec a stąd w ponad dwugodzinną przeprawę drewnianymi tratwami rwącym nurtem Dunajca. Różnorodność szybko zmieniających się krajobrazów zadziwi nawet najbardziej wymagających. Spływ rozpoczyna się w Sromowcach Kątach, a kończy w Szczawnicy, gdzie przewidujemy ok. godzinną przerwę na obiad.

Dużą atrakcją wycieczki jest XV wieczny drewniany kościółek w Dębnie, udostępniany do zwiedzania w obecności księdza proboszcza. Kościółek jest zabytkiem klasy 0, a więc o szczególnym znaczeniu międzynarodowym, porównywalnym np. z krakowskim Wawelem. Jak podają góralskie legendy częstym gościem kościółka był Janosik. W filmie Janosik tytułowy bohater brał tu ślub. W 2003 roku cały obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień: w czerwcu i wrześniu: środa, sobota, w lipcu i sierpniu: wtorek, środa, piątek, niedziela

Wyjazd: 09.30 Powrót: ok.19.00

CENA: Dorośli 130 zł/ Studenci do 26 lat i młodzież 120 zł/ Dzieci 3-10 lat 110 zł/ Dzieci do 3 lat 45 zł

*10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji.

Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, bilet na spływ i do PPN (57zł/34zł ulgowy: dzieci do 10 lat), wstęp do kościoła, ubezpieczenie -PONTONY.

Opcjonalnie płatne: Zamek i Wozownia w Niedzicy: 19zł dorośli/ 14zł dzieci, młodzież i opiekunowie, studenci, emeryci, renciści; Spichlerz: +5zł (w każdej kategorii wiekowej); kanapka 6zł.

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

UWAGA: minimalny wiek uczestnika spływu na pontonach 6 lat. Cena spływu na pontonach - od 6 lat: 120 zł. Spływ na tratwach bez ograniczeń wiekowych.

W upalne dni proszę pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej!

 

Mapka Splywu Przełomem Dunajca:

mapka splywu

 

 

domki w górach