Zakopane wycieczki jednodniowe na Słowację. Zakopane wycieczka do Słowackiego Raju.
autokarowe wycieczki jednodniowe z Zakopanego

SŁOWACKI RAJ I - wycieczka do Słowackiego Parku Narodowego

TRASA: SUCHA BELA - PRZEŁOM HORNADU I

Słowacki Raj to przepiękna kraina leżąca w środkowo-wschodniej Słowacji. Zajmuje obszar 198 km kwadratowych. W roku 1988 utworzono tam park narodowy. Pierwotnie cały teren obecnego parku był jednolitą płaszczyzną, którą rzeki Hornad i Hnilec oraz potoki Veľký Sokol, Suchá Belá i Biely potok pocięły na kilka mniejszych i większych płaskowyżów. W ciągu tysięcy lat w Słowackim Raju wytworzyły się charakterystyczne wąwozy z wodospadami. Na płaskowyżach jest wiele krasowych utworów - jam i jaskiń.

Szlak wielokrotnie przekraczany przez potoki, prowadzi atrakcyjnymi wiszącymi mostkami i trawersuje przez pionowe skały nad nurtem rzeki. Przejście umożliwiają stalowe stopnie i łańcuchy. Część szlaków wiedzie wąwozami potoków, często wprost korytem rzeki. Strome progi skalne pokonać można po drabinach - niektóre mają kilkanaście metrów. W programie wycieczki zaplanowaliśmy trasę Klastorisko (rozległa polana w głębi Słowackiego Raju z ruinami klasztoru Kartuzów i schroniskiem) - Przełom Hornadu (liczne łańcuchy i drabinki).

Dzień: wtorek

Wyjazd: 08.00 Powrót: ok.19.30

CENA: Dorośli: 99zł/ Studenci do 26 lat, młodzież, dzieci powyżej 10 lat: 89zł

*10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji.

Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę 2 pilotów – przewodników przy grupie min. 25 os., wstęp do Słowackiego Raju, ubezpieczenie NNW i KL.

Opcjonalnie płatne: kanapka 6zł

*TRASA WYMAGAJĄCA Z OPCJĄ ŁATWIEJSZEGO ZEJŚCIA

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych program wycieczki może ulec zmianie.

UWAGA: W przypadku wycieczek zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego- paszprtu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten doyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą.

Wymagana sportowa odzież i obuwie. Nie polecamy dla dzieci poniżej 10 lat.

domki w górach