Zakopane wycieczki jednodniowe na Słowację. Zakopane wycieczka do Słowackiego Raju.
Słowacki Raj

SŁOWACKI RAJ I - wycieczka do Słowackiego Parku Narodowego
TRASA: SUCHA BELA - PRZEŁOM HORNADU I
*TRASA WYMAGAJĄCA ok. 14 km. Z OPCJĄ ŁATWIEJSZEGO ZEJŚCIA

Słowacki Raj to przepiękna kraina leżąca w środkowo-wschodniej Słowacji. Zajmuje obszar 198 km kwadratowych. W 1988 roku utworzono tam park narodowy. Pierwotnie cały teren obecnego parku był jednolitą płaszczyzną, którą rzeki Hornad i Hnilec oraz potoki Veľký Sokol, Suchá Belá i Biely potok pocięły na kilka mniejszych i większych płaskowyżów. W ciągu tysięcy lat w Słowackim Raju wytworzyły się charakterystyczne wąwozy z wodospadami. Na płaskowyżach jest wiele krasowych tworów - jam i jaskiń.

Szlak wielokrotnie przekraczany przez potoki, prowadzi atrakcyjnymi wiszącymi mostkami i trawersuje przez pionowe skały nad nurtem rzeki. Przejście umożliwiają stalowe stopnie i łańcuchy. Część szlaków wiedzie wąwozami potoków, często wprost korytem rzeki. Strome progi skalne pokonać można po drabinach - niektóre mają kilkanaście metrów. W programie wycieczki zaplanowaliśmy trasę: Klastorisko (rozległa polana w głębi Słowackiego Raju z ruinami klasztoru Kartuzów i schroniskiem) - Przełom Hornadu (liczne łańcuchy i drabinki).


Słowacki Raj I - galeria
DZIEŃ: wtorek


WYJAZD: 08.00 POWRÓT: ok.19.30


CENA:

Normalny: 130 zł

Ulgowy: 120 zł

GRATIS: dzieci do 6 roku życia*Normalny: dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują inne zniżki.

*Ulgowy: studenci do 26 lat, młodzież, dzieci od 6 lat, senior 65+, Karta Dużej Rodziny, niepełnosprawni.Cena zawiera: przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji), opiekę 2 pilotów – przewodników przy grupie min. 25 os., wstęp do Słowackiego Raju, ubezpieczenie NNW i KL.

Opcjonalnie płatne: kanapka 10 złUWAGA:

Warunki przekroczenia granicy będą zależne od zasad panujących w danym kraju na dzień realizacji wycieczki.

Przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego- paszprtu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten doyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą.

Wymagana sportowa odzież i obuwie. Z uwagi na górski charakter wycieczka niezalecana dla dzieci poniżej 10 roku życia.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych program wycieczki może ulec zmianie.

Rezerwuj teraz


domki w górach