ZAKOPANE WYCIECZKI JEDNODNIOWE

autokarowe wycieczki jednodniowe z Zakopanego

OŚWIĘCIM i WADOWICE - pouczająca wycieczka dla dorosłych i młodzieży

Tereny największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu stały się symbolem Holocaustu. Obecnie są w całości udostępnione zwiedzającym. Dla właściwego zapoznania się z tym miejscem, niezbędne jest odwiedzenie obu części obozu - Birkenau i Auschwitz. Ogrom obszaru, prymitywne baraki więźniarskie, ruiny innych obiektów lub pozostałości po nich, kilometry obozowego ogrodzenia i dróg w pełni oddają to, czego nie da się wyrazić słowami. Bezmiar upodlenia, okrucieństwa i nieludzkiej zbrodni oraz specyficzną obozową architekturę, która podporządkowana była jednemu celowi - zagładzie ludzi. Na miejscu zobaczymy siedemnastominutowy film dokumentalny, przedstawiający pierwsze chwile po wyzwoleniu obozu.

Z Oświęcimia pojedziemy do Wadowic - miasta urodzin Ojca Świętego. Zobaczymy Bazylikę Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, która jest ściśle związana z Janem Pawłem II. W tym właśnie kościele późniejszy papież został ochrzczony, tu modlił się, służył do Mszy św., przyjął sakrament bierzmowania i odprawił mszę prymicyjną. W ostatnim czasie Bazylika została gruntownie odnowiona. W czasie wolnym można skosztować słynnej już na cały świat papieskiej kremówki.

Dzień: środa

Wyjazd: 8.30 Powrót: ok. 21.00

CENA: Dorośli 125zł/ Studenci do 26 lat, młodzież 115zł

*10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji.

Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, wstęp do Muzeum Auschwitz i Birkenau, przewodnika i obowiązkowe słuchawki w Muzeum w Oświęcimiu.

Opcjonalnie płatne: kanapka 6zł.

UWAGA: Maksymalny rozmiar toreb i plecaków dopuszczonych do wniesienia na teren Muzeum to 30x20x10cm. Nie zaleca się zwiedzania Muzeum przez dzieci poniżej 14 lat.

domki w górach