ZAKOPANE WYCIECZKI JEDNODNIOWE

autokarowe wycieczki jednodniowe z Zakopanego
Krakow i Wieliczka

Kraków i Wieliczka - ciekawa historycznie wycieczka

Kopalnia Soli w Wieliczce jest jednym z najcenniejszych zabytków na ziemiach polskich, rocznie odwiedzanym przez ponad milion turystów z całego świata. Jest to jedyny na świecie czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej obiekt górniczy.

Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Zwiedzanie Krakowa rozpoczniemy od Wawelu, który jest naszym symbolem narodowym i kulturowym. Następnie - przez krakowskie planty - przejdziemy do najstarszej części Uniwesytety Jagiellońskiego - Colegium Maius. Na Rynku Głównym zwiedzimy Bazylikę Mariacką ze słynnym i zarazem największym w Europie gotyckim ołtarzem, autorstwa mistrza Wita Stwosza. Usłyszymy również hejnał mariacki grany co godzinę z wieży kościoła. Zobaczymy także najbardziej charakterystyczne dla Krakowa Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, stare kamienice usytuowane wokół rynku.

Warto zaznaczyć, że w 1978 r. Kopalnia Soli w Wieliczce oraz Wawel wraz ze ścisłym Starym Miastem oraz zabytkami Kazimierza zostały zapisany na liście światowego dziedzictwa.

Dzień: piątek.

Wyjazd: 08.00 Powrót: ok.21.30

CENA: Dorośli 105zł/ Studenci do 26 lat, młodzież 95zł/ Dzieci 4-10 lat 90zł/ Dzieci do 4 lat 45zł

*10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji.

Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika po Krakowie, przewodnika po kopalni, audio-guide w Krakowie.

Dodatkowo płatne: Bilet wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce: czerwiec i wrzesień: 64zł- dorośli/ 46zł- młodzież szkolna, studenci do 26 lat, emeryci, renciści, GRATIS- dzieci do 4 lat. lipiec-sierpień: 69zł- dorośli/ 51zł- młodzież szkolna, studenci do 26 lat, emeryci, renciści, GRATIS- dzieci do 4 lat.

Opcjonalnie płatne: Kościół Mariacki: 10zł- dorośli/ 8zł- seniorzy powyżej 65 lat/ 5zł- dzieci, młodzież, studenci;  opcjonalnie w Wieliczce: Foto/ Video: 10zł; kanapka: 6zł

domki w górach