Kraków-Wieliczka

Kraków i Wieliczka - ciekawa historycznie wycieczka

Kopalnia Soli w Wieliczce jest jednym z najcenniejszych zabytków na ziemiach polskich, rocznie odwiedzanym przez ponad milion turystów z całego świata. Jest to jedyny na świecie czynny, bez przerwy, od średniowiecza do chwili obecnej obiekt górniczy.

Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Zwiedzanie Krakowa rozpoczniemy od Wawelu, który jest naszym symbolem narodowym i kulturowym. Następnie - przez krakowskie planty - przejdziemy do najstarszej części Uniwesytetu Jagiellońskiego - Colegium Maius. Na Rynku Głównym zwiedzimy Bazylikę Mariacką ze słynnym i zarazem największym w Europie gotyckim ołtarzem, autorstwa mistrza Wita Stwosza. Usłyszymy również hejnał mariacki grany co godzinę z wieży kościoła. Zobaczymy także najbardziej charakterystyczne dla Krakowa Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, stare kamienice usytuowane wokół rynku.

Warto zaznaczyć, że w 1978 r. Kopalnia Soli w Wieliczce oraz Wawel wraz ze ścisłym Starym Miastem oraz zabytkami Kazimierza zostały zapisany na liście światowego dziedzictwa.


Kraków i Wieliczka - galeria
DZIEŃ: piątek


WYJAZD: 08.00 POWRÓT: ok.21.30


CENA:
Normalny: 135 zł
Ulgowy: 120 zł
GRATIS: dzieci do 6 roku życia*Bilet normalny: dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują inne zniżki.

*Bilet ulgowy: studenci do 26 lat, młodzież, dzieci od 6 lat, senior 65+, Karta Dużej Rodziny, niepełnosprawni.

Cena zawiera: przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji), opiekę pilota, przewodnika na Wawelu i w Krakowie, przewodnika po kopalni, tour-guide w Krakowie.

Dodatkowo płatne:
Bilet wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce:

87zł dorośli/ 77zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 69zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat.

Katedra Wawelska, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie: 22zł dorośli (+ 12zł audio w języku obcym)/ 15zł dzieci, młodzież szkolna, studenci, nauczyciele, emeryci, renciści (+ 8zł audio w języku obcym). 

Opcjonalnie płatne:

Kościół Mariacki : 15zł dorośli/ 8zł seniorzy 60+,renciści, studenci, młodzież, dzieci 8 +, Karta Dużej Rodziny.

Kanapka: 10złOrganizator nie odpowiada za zmianę cen wstępu  w trakcie sezonu.  

Polecamy zabrać wygodne obuwie i okrycie wierzchnie z długim rękawem.

Rezerwuj terazdomki w górach