ZAKOPANE WYCIECZKI JEDNODNIOWE

autokarowe wycieczki jednodniowe z Zakopanego
KrakówWawelkopalnia soli WieliczkaWieliczka

Kraków i Wieliczka - ciekawa historycznie wycieczka

Kraków to jedno z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Zwiedzanie Krakowa rozpoczniemy pod Barbakanem, by Drogą Królewską podążać na Wawel. Ulicą Floriańską dojdziemy na Rynek Główny, gdzie zwiedzimy Bazylikę Mariacką ze słynnym i zarazem największym w Europie gotyckim ołtarzem, autorstwa mistrza Wita Stwosza. Usłyszymy tam również hejnał mariacki, grany, co godzinę z wieży kościoła. Zobaczymy także najbardziej charakterystyczne dla Krakowa Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, stare kamienice usytuowane wokół rynku. Następnie ulicą Grodzką podążymy na Wawel, który jest naszym symbolem narodowym i kulturowym. Wawel był siedzibą polskich władców, ich nekropolią i miejscem gdzie kształtowała się historia Polski. W ramach zwiedzania indywidualnego na Wawelu można między innymi zobaczyć: Apartamenty Królewskie, Skarbiec, Zbrojownie. Dla dzieci niewątpliwą atrakcją stanie się Smocza Jama.

Po południu przejedziemy do Wieliczki, aby tam zwiedzić Kopalnię Soli, której historia sięga XIII wieku. Jest to jedyny na świecie czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej obiekt górniczy.

Po zwiedzaniu odpocząć można w jedynym w swoim rodzaju kompleksie komór 125 m pod ziemią, gdzie znajdują się sklepy z pamiątkami, restauracja, poczta.

Warto zaznaczyć, że w 1978 r. Kopalnia Soli w Wieliczce oraz Wawel wraz ze ścisłym Starym Miastem oraz zabytkami Kazimierza zostały zapisany na liście światowego dziedzictwa.

Dzień: piątek. NOWOŚĆ: WYCIECZKA DO 20 PAŹDZIERNIKA 2017r.

Wyjazd: 08.00 Powrót: ok.21.30

CENA: Dorośli 105zł/ Studenci,Młodzież,Emeryci 95 zł/ Dzieci 4-10 lat 90zł/ Dzieci do 4 lat 45zł

*10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji.

Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika po Krakowie, przewodnika po kopalni.

Dodatkowo płatne: Wieliczka czeriwec,wrzesień 55zł dorośli/ 39zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna, studenci do 26 lat, emeryci, renciści, osoby nie poruszające się samodzielnie i opiekunowie/ GRATIS- dzieci do 4 lat/ 149zł- bilet rodzinny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci w wieku od 4 do 16 lat); Foto/Video w Wieliczce 10zł.

Opcjonalnie płatne: Kościół Mariacki: 10zł dorośli/ 5zł dzieci, młodzież, studenci, emeryci, renciści; Dzwon Zygmunta, Grób Królewski, Muzeum Katedralne na Wawelu: 12zł dorośli/ 7zł dzieci, młodzież szkolna, studenci, nauczyciele, emeryci, renciści; kanapka 6zł.