Kraków-Wieliczka

Kraków i Wieliczka - ciekawa historycznie wycieczka

Kopalnia Soli w Wieliczce jest jednym z najcenniejszych zabytków na ziemiach polskich, rocznie odwiedzanym przez ponad milion turystów z całego świata. Jest to jedyny na świecie czynny, bez przerwy, od średniowiecza do chwili obecnej obiekt górniczy.

Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. Zwiedzanie Krakowa rozpoczniemy od Wawelu, który jest naszym symbolem narodowym i kulturowym. Następnie - przez krakowskie planty - przejdziemy do najstarszej części Uniwesytetu Jagiellońskiego - Colegium Maius. Na Rynku Głównym zwiedzimy Bazylikę Mariacką ze słynnym i zarazem największym w Europie gotyckim ołtarzem, autorstwa mistrza Wita Stwosza. Usłyszymy również hejnał mariacki grany co godzinę z wieży kościoła. Zobaczymy także najbardziej charakterystyczne dla Krakowa Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, stare kamienice usytuowane wokół rynku.

Warto zaznaczyć, że w 1978 r. Kopalnia Soli w Wieliczce oraz Wawel wraz ze ścisłym Starym Miastem oraz zabytkami Kazimierza zostały zapisany na liście światowego dziedzictwa.


Kraków i Wieliczka - galeria
DZIEŃ: środa


WYJAZD: 08.00 POWRÓT: ok.21.30


CENA:
Dorośli: 120zł
Studenci do 26 lat, młodzież: 110zł
Dzieci 4-10 lat: 105zł
Dzieci do 4 lat: 45zł*10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji.
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty.
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką. Po dokonaniu wpłaty online nie ma możliwości uzyskania rabatu (zwrotu różnicy).

Cena zawiera: przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji), opiekę pilota, przewodnika na Wawelu i w Krakowie, przewodnika po kopalni, tour-guide w Krakowie.

Dodatkowo płatne:
Bilet wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce:

czerwiec i wrzesień: 66zł dorośli/ 57zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 48zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat.

lipiec-sierpień: 73zł dorośli/ 63zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 55zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat.

Katedra Wawelska, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie: 14zł dorośli (+ 9zł audio w języku obcym)/ 8zł dzieci, młodzież szkolna, studenci, nauczyciele, emeryci, renciści (+ 6zł audio w języku obcym). 

Opcjonalnie płatne: Kościół Mariacki: 10zł dorośli/ 8zł seniorzy 65+/ 5zł dzieci, młodzież, studenci; kanapka: 6złOrganizator nie odpowiada za zmianę cen wstępu  w trakcie sezonu.  

Polecamy zabrać wygodne obuwie i okrycie wierzchnie z długim rękawem.

Rezerwuj terazdomki w górach