ZAKOPANE WYCIECZKI JEDNODNIOWE

autokarowe wycieczki jednodniowe z Zakopanego
BudapesztBudapesztBudapesztBudapeszt

Budapeszt - stolica i zarazem największe miasto Węgier.

Budapeszt leży w środkowej części kraju po obu brzegach Dunaju. Nazywany często Perłą Dunaju, uważany jest za jedną z najpiękniejszych europejskich stolic. Łączy w sobie niezwykłe piękno nowoczesnej zachodniej metropolii z duchem historii dawnego imperium Habsburgów. Zachwyca malowniczym położeniem i bogactwem swych zabytków, kusi niezwykłą wielkomiejską atmosferą przeplatającą się z dyskretnym urokiem spokoju prowincji. Wyjazd do położonego stosunkowo blisko Zakopanego Budapesztu to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu - wizyta w węgierskiej stolicy będzie dla każdego niezapomnianym przeżyciem i ogromną atrakcją.

Zwiedzanie Budapesztu rozpoczniemy od przejazdu Aleją Andassyego - wpisaną na listę UNESCO, a dalej udamy się na Wzgórze Gellerta skąd będziemy mogli podziwiać przepiękną panoramę miasta. Następnie zwiedzamy Kościół Macieja, Zamek Królewski, przejdziemy przez Most Łańcuchowy, który łączył kiedyś Budę z Pesztem, zobaczymy także Bazylikę Św. Stafana, Plac Wolności, Parlament, pomnik Imre Nagya, przystań obok Mostu Małgorzaty. Niewątpliwą atrakcją będzie rejs statkiem po Dunaju, z którego będzie można podziwiać urokliwą architekturę Budapesztu.

Dzień: wtorek (wyjazd w nocy z poniedziałku na wtorek). Dodatkowo czwartek w terminie 12.07–23.08.2018 (wyjazd w nocy ze środy na czwartek).

Wyjazd: 00.01  Powrót: 24.00

CENA: Dorośli: 225zł/Studenci i młodzież 199zł/ Dzieci 4-10 lat 175zł

Cena zawiera: przejazd komfortowym autokarem, opiekę pilota, przewodnika po Budapeszcie, ubezpieczenie NNW i KL, poczęstunek: kanapka + woda 0,5l.

Obowiązkowo płatne: przejazd komunikacją miejską 700HUF; Rejs statkiem po Dunaju 10€.

Opcjonalnie płatne: Kościół Macieja 1500HUF dorośli/ 1000HUF studenci i emeryci/ dzieci do 6 lat gratis; Bazylika 200HUF; obiad ok.3000HUF (1000HUF = ok. 15zł).

Organizator  nie odpowiada za zmianę cen wstępu  w trakcie sezonu.

UWAGA:W przypadku wycieczek zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu potwierdzającego tożsamość podróżującego- paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stiwerdzającym tożsamość za granicą.

Każdy uczestnik wycieczki powinien pamiętać o odpowiednim, wygodnym, obuwiu oraz ciepłej odzieży. Na drogę warto zabrać napoje i kanapki.