Budapeszt

Budapeszt
stolica i zarazem największe miasto Węgier.

Budapeszt leży w środkowej części kraju po obu brzegach Dunaju. Nazywany często Perłą Dunaju, uważany jest za jedną z najpiękniejszych europejskich stolic. Łączy w sobie niezwykłe piękno nowoczesnej zachodniej metropolii z duchem historii dawnego imperium Habsburgów. Zachwyca malowniczym położeniem i bogactwem swych zabytków, kusi niezwykłą wielkomiejską atmosferą przeplatającą się z dyskretnym urokiem spokoju prowincji.

Wyjazd do położonego stosunkowo blisko Zakopanego Budapesztu to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu - wizyta w węgierskiej stolicy będzie dla każdego niezapomnianym przeżyciem i ogromną atrakcją.

Zwiedzanie Budapesztu rozpoczniemy od przejazdu Aleją Andassyego - wpisaną na listę UNESCO. Zobaczymy między innymi:Kościół Macieja, Zamek Królewski,Bazylikę Św. Stafana, Plac Wolności, Parlament, pomnik Imre Nagya, przystań obok Mostu Małgorzaty. Niewątpliwą atrakcją będzie rejs statkiem po Dunaju, z którego będzie można podziwiać urokliwą architekturę Budapesztu.


Budapeszt - galeriaDZIEŃ: wtorek (wyjazd w nocy z poniedziałku na wtorek). DODATKOWO od połowy lipca do połowy sierpnia w każdy czwartek (wyjazd w nocy ze środy na czwartek).


WYJAZD: 00.01  POWRÓT: 24.00


CENA:

Normalny: 270 zł

Ulgowy: 240 zł

GRATIS: dzieci do 6 roku życia


*Normalny: dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują inne zniżki.

*Ulgowy: studenci do 26 lat, młodzież, dzieci od 6 lat, senior 65+, Karta Dużej Rodziny, niepełnosprawni.


Cena zawiera: przejazd komfortowym autokarem lub busem (zależnie od frekwencji), opiekę pilota, przewodnika po Budapeszcie 6,5h, ubezpieczenie NNW i KL, poczęstunek: kanapka + woda 0,5l.

Dodatkowo płatne: przejazd komunikacją miejską 1650HUF; Rejs statkiem po Dunaju 15€.

Opcjonalnie płatne:

Kościół Macieja 2000HUF dorośli/ 1500HUF uczniowie, studenci i seniorzy 60+/ GRATIS dzieci do 6 lat; obiad ok.3000HUF (1000HUF=ok. 15zł).

Bazylika św. Stefana: 1200HUF/osoba

Organizator  nie odpowiada za zmianę cen wstępu  w trakcie sezonu.


UWAGA:

Warunki przekroczenia granicy będą zależne od zasad panujących w danym kraju na dzień realizacji wycieczki.

Przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu potwierdzającego tożsamość podróżującego- paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stiwerdzającym tożsamość za granicą.

Każdy uczestnik wycieczki powinien pamiętać o odpowiednim, wygodnym, obuwiu oraz ciepłej odzieży. Na drogę warto zabrać napoje i kanapki.

Rezerwuj terazdomki w górach